باورهای اشتباه در رابطه بهره از کولر خرید خودرو فروش خودرو

کابین اتومبیل در هوای گرم به شدت گرم می گردد , به طوری که در بعضا ساعت ها روز واقعاً نمیتوان بیش از چندین دقیقه در آن تاب آورد . عدم بهره از کولر در چنین شرایطی خطر «گرمازدگی» به دنبال داراست و به ویژه کودکان , سالخوردگان و آن‌ها که بنا به شغلشان ساعاتی طولانی را در خرید خودرو فروش خودرو به راز می برند بیشتر در معرض چنین عارضه‌ای قرار دارا هستند .

گرمای شدید همینطور خیلی زود راننده و دیگر سرنشینان خرید خودرو فروش خودرو را عصبی می‌کند و این ممکن است بر کیفیت رانندگی و احتمال پیدایش تصادف اثر منفی بگذارد . گرمای شدید همچنین به بخش‌های داخلی خرید خودرو فروش خودرو , نظیر روکش داشبورد , یا این که وسایلی زیرا گوشی تلفن تلفن همراه آسیب می‌رساند .

در قبال این حالت طاقت فرسا و عوارض منفی آن , توجیه دارای اهمیت برای عدم به کارگیری از کولر اتومبیل افزایش مصرف سوخت است .

شکی نمی باشد که کولر خرید خودرو فروش خودرو هم هنگام کارکرد مثل هر بخش دیگری از خرید خودرو فروش خودرو , مثل چراغ‌ها و سیستم رادیو پخش – مصرف سوخت را ارتقاء می دهد , ولی در زمینه ی مقدار این افزایش‌گاه مبالغه شده است . مثلا در صورتیکه شما در موقعیت معمولی هفته‌ای یک توشه باک بنزین خرید خودرو فروش خودرویتان را لبریز میکنید , به کارگیری از کولر شمارا بدون چاره نمیکند که هر ۳ یا ۴ روز یک توشه این کار را تکرار کنید . از سوی دیگر , خوب تر آن است که هنگام استعمال از کولر– دست‌کم این یک‌سری ماه سال را – آرام‌تر برانید و فشار کمتری به خرید خودرو فروش خودرو وارد نمایید , تا این که در‌این روزهای گرم کولر را خاموش فرمائید و تند و پرفشار برانید .

آنچه در تحت میخوانید نکاتی بی آلایش و کوتاه برای استفاده مناسب از کولر خرید خودرو فروش خودروست :

۱ . در ابتدای فصل گرما از سلامت بودن کولر خرید خودرو فروش خودرو و کافی بودن فشار گاز آن مطمئن شوید . کولر اتومبیل فضایی دلخواه برای پرورش باکتری‌های و قارچ‌هاست و بنابراین منزه یا تعویض کردن فیلترهای تصفیه هوای سیستم تهویه , نیز برای کاهش ابتلا به مشکلات ریوی و پوستی و هم برای بیشترین بهره‌گیری از سرمای کولر اضطراری است . بهره از کولر در فضای داخلی خرید خودرو فروش خودرو میزان قارچ‌ها و آلودگی‌ها هوا را تا ۸۰ درصد کاهش می‌دهد .

۲ . تا آنجا که شاید اتومبیل خویش را ذیل آفتاب شدید پارک نکنید . چنانچه مجبور شدید , موقع برگشت مقدمه یک‌سری دقیقه‌ای شیشه‌ها را پایین بکشید , دستگاه تهویه ( بدون کولر ) را واضح و حتی مقداری حرکت فرمائید تا هوا عوض شود و گرمای شدید باطن خرید خودرو فروش خودرو یه خرده تعدیل شود . در‌این‌صورت‌ هنگامی کولر را پر‌نور فرمایید فشار کمتری به آن وارد خواهید کرد .

۳ . زمانی که کولر مشغول کار است – به ویژه در خرید خودرو فروش خودروهای کمتر از ۶ سیلندر – در هرصورت قدری از توان اتومبیل کاسته خواهد شد . درین موقعیت از جنبش با پر سرعت , مخصوصا در مسیرهای طولانی , بپرهیزید و بی‌جهت پدال گاز را فشار ندهید . در غیر این رخ خیر فقط به خرید خودرو فروش خودرو خرید خودرو فروش خودرو فشار بیشتری وارد می کنید , بلکه مصرف سوخت را نیز ارتقاء می‌دهید .

۴ . هنگام رانندگی در ترافیک شدید یا سربالایی‌هایی با شیب تند ممکن است خوبتر باشد کولر را تعدادی دقیقه‌ای خاموش نمائید یا این که از درجات کمتر آن به کارگیری فرمائید . در این شرایط خرید خودرو فروش خودرو اتومبیل معمولا اضافه تحت فشار است و بهره طولانی از کولر به هر دو زخم میرساند و بر افزایش تصاعدی مصرف سوخت نیز مؤثر است . این خلل البته در خرید خودرو فروش خودرو های ۶ سیلندر به بالا به دلیل توان بالای خرید خودرو فروش خودرو و نیز خرید خودرو فروش خودروهای جدید به جهت پباده سازی پیشرفته آنان نسبتاً بروز نمی کند .

۵ . هنگام کار کولر , جنبش با پنجره‌های باز توصیه نمی‌شود . بسته بودن پنجره‌ها فشار کمتری به کولر وارد می نماید و موجب کاهش چشمگیر مصرف سوخت میشود . ضمن آنکه هوای خنک داخل اتومبیل در صورت باز بودن حتی یک پنجره به راحتی و به‌سرعت از دست میرود . اگر باد کولر شمارا آزار میدهد یا این که حساسیتی تولید مینماید , یک کدام از پنجره‌ها , ترجیحا در حدود خودتان را کمی ذیل بکشید یا دریچه‌های کولر را رو در سمت دیگری تنظیم نمایید .

۶ . گاز کولر خرید خودرو فروش خودرو‌‌ همان گاز فرئون آیتم به کار گیری در یخچال فریزر است و ماده‌ای کاملا سمی است . بنابراین هیچ گاه خویش اقدام به شارژ گاز کولر نکنید و این کار را به مکانیک بسپارید . در حالتی‌که کولر خرید خودرو فروش خودرویتان بلافاصله بعداز شفاف شدن خنک مینماید و کم کم هوایش گرم و مرطوب می گردد , مشکل از ترموستات کولر است و نیاز به رگلاژ دوباره داراست .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *