چرا قیمت کیف لپ تاپ در کشور ایران دایم گران می شود؟! – ۲

با این اوصاف امیدواری به ورود یک قطب دیگر کیف لپ تاپسازی و بر نیز زدن تعادل بازار انحصاری کیف لپ تاپ امیدی واهی است . چنانکه رضا شیوا مدیریت شورای رقابت با تاکید بر آزادسازی بها کیف لپ تاپهای داخلی اذعان کرد : نه‌تنها در کوتاه‌مدت امیدی به ورود قطب جدیدی برای تولید و عرضه کیف لپ تاپهای پرتقاضا وجود ندارد , بلکه قیمت کیف لپ تاپ در بازارهای جهانی نیز به‌گونه‌ای است که تامل نمی‌کنم کسی حاضر باشد تا با این قیمت‌ها برای ایجاد و عرضه چنین کیف لپ تاپهای کم‌قیمتی در کشورمان سرمایه‌گذاری کند , با این شرایط شورای رقابت در بازار کیف لپ تاپهای داخلی می‌ماند .

رضا شیوا تأکید کرد : چه بسا قراردادهای نو کیف لپ تاپسازان با شرکای خارجی هم به‌دلیل عرضه کیف لپ تاپهای بیشتراز ۵۰‌ میلیون تومان موجب رفع انحصار از بازار کیف لپ تاپهای پرتقاضا نمی شود .


مدیر شورای رقابت افزود : چه بسا انجام چنین سرمایه‌گذاری‌هایی هم در کوتاه‌مدت قدرتمند نخواهد بود تا حالت تولید و عرضه کیف لپ تاپهای انحصاری در بازار کشورمان را به‌گونه‌ای تغییر‌و تحول دهد که شورای رقابت را متقاعد به آزادسازی بها اینگونه کیف لپ تاپها نماید . به گفته وی , شورای رقابت براساس تکالیف رسمی خویش در قضیه نظارت بر بازارهای انحصاری , ناگزیر به ادامه تعیین قانون ها و دستورالعمل‌های قیمت‌گذاری و ارزیابی بر بازار کیف لپ تاپهای پرتقاضای داخلی خواهدبود &# کیف لپ تاپ دخترانه ;

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *